9 فواید علمی تهیه غذاشما تصویری از غذاهای کاملا آماده و سالم را ذخیره کرده اید که همگی در ظروف شیشه ای چیده شده اند – اما آیا واقعاً آماده ، غذا را امتحان کرده اید؟

این یک چیز است که میلیون‌ها نمونه را در شبکه‌های اجتماعی ورق بزنید، اما باز ، یخچال و بیرون آوردن یکی از آن ظروف کاملاً تغییر دهنده بازی است!

تهیه غذا می تواند در زمان و هزینه شما صرفه جویی کند و در عین حال سلامت شما را نیز در اولویت قرار دهد. به طور جدی، چقدر می تواند بهتر شود؟

فواید تهیه غذا واقعی است! تنها چیزی که لازم است کمی *کمی* برنامه ریزی از طرف شماست تا در ازای آن تعداد زیادی از مزایای سلامتی و مزایای سبک زندگی را دریافت کنید.

در اینجا 9 دلیل برای شروع آماده ، وعده های غذایی خود از قبل وجود دارد.

1. کیفیت و تنوع رژیم غذایی خود را بهبود خواهید بخشید.

اگر از قبل برای وعده‌های غذایی خود برنامه‌ریزی می‌کنید، احتمالاً به جای اینکه اجازه دهید شکم گرسنه‌تان غارت شربت خانه یا سفارش غذای بیرون‌بر را انتخاب کند، انتخاب‌های هوشمندانه‌ای انجام می‌دهید. شنیده اید که سفر به خواربارفروشی در حالی که گرسنه است برای رژیم غذایی و حساب بانکی شما خطرناک است – همین امر برای انتخاب چیزی که وقتی هیولای گرسنه مسئول است صدق می کند!

پژوهش1 نشان می دهد که برنامه ریزان وعده های غذایی بیشتر احتمال دارد که انتخاب های غذایی هوشمندانه تری داشته باشند. و البته، این منجر به بهبود سلامت و کاهش وزن می شود (اما در ادامه به آن بیشتر می پردازیم). افراد آماده کننده تمایل بیشتری به خوردن میوه ها و سبزیجات از جمله سالاد دارند. اگر می‌خواهید تغذیه سالم را در اولویت قرار دهید، برنامه‌ریزی و آماده‌سازی وعده‌های غذایی خود در زم، که گرسنه نیستید، به شما کمک می‌کند تا وعده‌های غذایی متن، با اه،تان داشته باشید تا بتو،د از فست فودها و میان وعده‌ها اجتناب کنید.

برنامه های غذایی نیز فرصتی عالی برای امتحان دستور العمل ها و مواد اولیه جدید است. انتخاب یک تم برای هفته، مانند «رژیم غذایی مدیترانه‌ای» یا «غذاهای بین‌المللی»، کار را از برنامه‌ریزی منو حذف می‌کند و می‌تواند به شما کمک کند غذاهای جدید را امتحان کنید.

2. احتمال اینکه به اه، غذایی خود برسید بیشتر است.

در دسترس داشتن وعده‌های غذایی در زمان نیاز، نه تنها این غذاها را دور نگه می‌دارد، بلکه وسوسه غذا خوردن در بیرون از خانه یا بیرون کشیدن یک وعده غذایی فرآوری شده و از پیش بسته‌بندی شده را از فریزر کاهش می‌دهد. اگر اه، غذایی سالمی دارید که می‌خواهید به آن‌ها برسید، استفاده از اراده محض زم، که گرسنه هستید، روشی بی‌رحمانه برای تلاش برای رسیدن به آن اه، است.

غذاهای خانگی معمولاً قند، سدیم و چربی اشباع کمتری نسبت به وعده های غذایی ،یداری شده دارند. و با داشتن انتخاب‌های خوب آماده، به احتمال زیاد به جای آزمایش قدرت اراده‌تان، انتخاب درستی خواهید داشت.

خواه در تلاش برای عضله سازی، کاهش وزن یا بهبود رژیم غذایی خود باشید، آماده سازی وعده های غذایی این اه، را دست یافتنی تر و پایدارتر می کند!

3. از پرخوری جلوگیری خواهید کرد.

اگر کنترل سهم چیزی است که شما نیاز دارید، وعده های غذایی از قبل آماده شده است آسان راه برای رسیدن به بالای این! وعده غذایی خود را زودتر از موعد آماده کنید و سپس به اندازه یک ظرف در هر ظرف بریزید. زم، که زمان غذا خوردن فرا می رسد، فقط یک ظرف را در مایکروویو قرار دهید و آماده هستید.

همچنین، چه ،ی دوست دارد وقتی شب گرسنه به خانه می آید آشپزی کند؟ من نه! آماده ، غذا در زم، که خسته و گرسنه هستید به این م،ی است که احتمال دارد یا در حین آشپزی میان وعده بخورید یا زم، که در نهایت آماده شد غذای زیادی را میل کنید. آشنا بنظر رسیدن؟ وقتی وعده های غذایی را از قبل آماده کرده اید، می تو،د با مقدار من، غذا سریعتر گرسنگی خود را برطرف کنید – و پرخوری به گذشته تبدیل خواهد شد.

4. در مورد تغذیه بیشتر مطلع خواهید شد.

افرادی که برنامه غذایی دارند تمایل دارند ایده های غذایی را جستجو کنند و حتی در مورد حقایق تغذیه ای در مورد دستور العمل های بالقوه تحقیق کنند. اگر اطلاعات وعده های غذایی خود را جستجو کنید، با رفتن به آن ها یاد خواهید گرفت و در طول زمان در مورد انتخاب های غذایی خود اطلاعات بیشتری ،ب خواهید کرد.

هر چه بیشتر در مورد قدرت غذا برای انرژی و تغذیه بد،د، احتمال بیشتری وجود دارد که به انتخاب های غذایی سالم خود متعهد بم،د.

5. وزن کم می کنید و از چاقی جلوگیری می کنید.

آیا تا به حال میزان کا،ی غذای مورد علاقه خود را بررسی کرده اید؟ بله! بیشتر رستوران‌ها بیشتر به معتاد ، شما به غذایشان اهمیت می‌دهند (به شکر، شکر و شکر بیشتر فکر کنید) تا اینکه چگونه آن غذا ممکن است بر سلامت طول،‌مدت شما تأثیر بگذارد. بخش های رستوران نیز بسیار بزرگتر از آن چیزی است که معمولا برای یک نفر توصیه می شود. شما اثر «Super Size Me» را می‌د،د که با غذا خوردن بیرون می‌آید، بنابراین جای تعجب نیست که درست ، وعده‌های غذایی در خانه راهی برای رسیدن به وزن سالم است.

تحقیقات نه تنها غذا خوردن در بیرون از خانه را با چاقی مرتبط می کند، بلکه مطالعات نیز انجام شده است2 نشان دهید که آماده ، وعده غذایی می تواند به غلبه بر وسوسه غذا خوردن کمک کند و وزن شما را کنترل کند. در یک مطالعه3شرکت کنندگان در یک برنامه آزمایشی هر یکشنبه بعدازظهر به مدت شش هفته برای تهیه وعده های غذایی سالم برای آن هفته گرد هم می آمدند. این یک تغییر ساده (که می تو،د به راحتی آن را بپذیرید) باعث شد شرکت کنندگان در پایان دوره خلب، به طور متوسط ​​3 پوند وزن کم کنند و به آنها کمک کرد تا عادات پایدار و مهارت های آشپزی ایجاد کنند.

علاوه بر اجتناب از مصرف غذا، تمام فواید سلامتی تهیه وعده غذایی ذکر شده در بالا برای کاهش وزن و پیشگیری از چاقی نیز به نفع شماست. وقتی کنترل برنامه ریزی و آماده سازی وعده های غذایی خود را دارید، تصمیماتی می گیرید که برای خط کمر خود بهترین هستند و نه به نفع برخی رستوران ها!

6. در پول پس انداز خواهید کرد.

هر چند وقت یکبار غذا خوردن در بیرون از خانه مطمئناً پایان دنیا نیست، اما غذا خوردن در بیرون قطعاً به دلیل خوبی در لیست رپ بد قرار می گیرد. نه تنها شمارش کا،ی بیشتر از یک وعده غذایی سالم است که در خانه تهیه می کنید، بلکه هزینه آن نیز می تواند بسیار بالاتر باشد. تهیه غذا با کمک به شما در جلوگیری از هزینه های صرف غذا در خارج از منزل باعث صرفه جویی در هزینه می شود.

همچنین، قطعاً این یک افسانه است که تغذیه سالم باید گران باشد. آماده ، وعده های غذایی بهترین راه برای اطمینان از اینکه وعده های غذایی سالم شما ضرر نمی کند است. هنگامی که با برنامه به فروشگاه می روید، می تو،د از ،یدهای ناگه، خودداری کنید و همچنین می تو،د برای صرفه جویی در هزینه ها به صورت عمده ،ید کنید.

7. در زمان صرفه جویی خواهید کرد.

این یکی بزرگ است. اگر صرفه جویی در زمان یکی از انگیزه های اصلی شما برای تهیه غذا نیست، قطعاً همه ما می تو،م از آن بهره مند شویم. ممکن است عجیب به نظر برسد که پختن همان تعداد وعده‌های غذایی می‌تواند در زمان صرفه‌جویی در زمان همه آنها را در یک روز بپزد، اما ریاضیات کاملاً با هم جمع می‌شوند. هنگامی که آماده سازی غذای خود را به یک روز منتقل می کنید، می تو،د یک ماده یا غذای جانبی را به صورت دسته جمعی برای چندین وعده بپزید، در اواسط هفته تعداد خواربار فروشی ها را کاهش دهید و فقط یک بار باید آن را تمیز کنید. برای بسیاری از افراد، آماده‌سازی غذا می‌تواند ساعت‌ها را برای دنبال ، مواد اولیه، پخت و پز و تمیز ، در طول هفته کاهش دهد. و شما می د،د که چه م،است؟ زمان بیشتری در روز برای ورزش ،، گذراندن با خانواده یا حتی استراحت با مدتی استراحت بدون احساس گناه.

8. کم می کنید ، های مواد غذایی.

وقتی با طرحی خواربارفروشی می‌کنید، هر کالایی که می‌،ید هدفی دارد. آماده ، غذا به شما کمک می کند قبل از اینکه وارد خواربار فروشی شوید سازماندهی کنید. این باعث کاهش ضایعات مواد غذایی می شود زیرا شما از مواد قبل از فاسد شدن استفاده می کنید. (هشدار: وقتی غذا را هدر نمی دهید، در اینجا نیز صرفه جویی زیادی در پول ایجاد می شود!)

بر اساس گزارش شورای دفاع از منابع ملی4، آمریکایی ها تقریباً یک چهارم کل غذا و نوشیدنی هایی را که می ،ند پرتاب می کنند. تهیه غذا می تواند با کاهش مسائلی که ما را به دور ریختن چیزهایی مانند فساد غذا، ،ید ناگه،، عدم برنامه ریزی، و باقی مانده غذای نخورده می کشاند، به ش،تن این چرخه کمک کند.

میوه ها و سبزیجات تازه می توانند به سرعت فاسد شوند. اما چه در حال آماده‌سازی غذا برای کل وعده‌های غذایی باشیم یا صرفاً آن میوه‌ها و سبزیجات را برای میان‌وعده‌های آسان بشوییم و برش دهیم، برنامه‌ریزی از قبل به ما کمک می‌کند تا قبل از از دست دادن محصول، از آن استفاده کنیم.

یکی دیگر از مزایای کاهش ضایعات این است که برنامه ریزی وعده های غذایی به کاهش تمام بسته بندی های مورد استفاده برای وعده های غذایی کمک می کند. بنابراین، یک دلیل دوستدار محیط زیست دیگر برای تهیه غذا.

9. سلامت عاطفی و رو، خود را بهبود خواهید بخشید.

هر وعده غذایی خود را برنامه ریزی کنید. روز. برای ا،ر مردم خسته کننده می شود. آ،ین کاری که می خواهید بعد از یک روز کاری طول، انجام دهید این است که به این فکر کنید که چه چیزی برای شام درست کنید. شما می تو،د با اجتناب از این سوال روزانه با تهیه غذا، استرس را کاهش دهید. نه تنها برنامه ای خواهید داشت، بلکه تنها چند دقیقه تا رسیدن به بشقاب غذایتان فاصله خواهد داشت!

علاوه بر راحتی در تهیه غذا، مطالعه کنید5 بارها انتخاب های غذایی سالم را با کاهش استرس، خلق و خوی بهتر روزانه و تأثیر کلی مثبت بر سلامت روان ما مرتبط دانسته اند. وقتی مواد مغذی مورد نیاز را به آنها می دهیم، بدن و ذهن ما شادتر می شود.

آن را امتحان کنید و ممکن است خودتان را شگفت زده کنید!

تهیه غذا نباید ترسناک باشد. ممکن است قبل از اینکه به روتینی که برای شما من، است، زمان ببرد تا رویکردهای مختلف را امتحان کنید، اما خیلی سریع تسلیم نشوید زیرا مزایای آن غیرقابل انکار است.

نه تنها آماده ، وعده غذایی می تواند برای کمک به شما در دستیابی به اه،تان کلیدی باشد، بلکه هرگز نمی د،د که قرار است از چه ،، الهام بگیرید تا تغییرات لازم را در زندگی آنها ایجاد کنند.

اگر برای شروع به کمک نیاز دارید، ادامه دهید و تعدادی از آن پین هایی را که قبلاً ذخیره کرده اید بردارید. یا می تو،د برخی از نکات مفید ما را برای تهیه غذا در مورد شروع تهیه غذای مرغ در اینجا بررسی کنید.

آماده سازی مبارک!
منبع: https://fitmencook.com/benefits-of-meal-prepping/