مقالات حاوی کلیدواژه “علوم غریبه” جویشگر علمی فارسی علم نت | maktabdata


مقالات حاوی کلیدواژه “علوم غریبه” جویشگر علمی فارسی علم نت | maktabdata

ملاك در تأثير ارادة صاحب خرق عادت، علم قطعي اوست، ولي مطابقت اين علم با علوم غریبه خارج لازم نيست. شاهد اين است كه كساني كه به تسخير ستارگان معتقد بودند، يقين به ارتباط با ارواح افلاك داشتند، با اينكه مي‌دانيم فلك وجود خارجي ندارد. از همين قبيل است آنان كه با ملك و شيطان خود را مرتبط مي‌دانند و اسمائي را از آنان واسطه قرار مي‌دهند و نيز همين‌گونه است كار صاحبان احضار ارواح. اينان هيچ دليلي بر حضور ارواح در غير از خيال و حسّشان ندارند، زیرا اگر روح در خارج حاضر مي‌شد، بايد همگان مي‌فهميدند و از اينجا جواب چهار شُبهه در باب احضار ارواح به دست مي‌آيد. علم جفر علمی است که تنها نزد ائمه معصومین وجود دارد و کتابی به نام جفر نیز در دست حضرت قائم (عج) است که در صورت ظهور ایشان تمام حکومت اسلامی بر پایه این کتاب اداره خواهد شد. در این کتاب تمام علوم عالم قرار داده است و هیچ حکمی در جهان نیست که در این کتاب نیامده باشد.

  • در اثناء تلاوت قسم یا عزیمت نباید کلامی از دنیا و مافیها به میان آید.
  • طوسی، ابوجعفر محمد، تهذیب الاحکام، تهران، دار الکتب الاسلامیه، ۱۳۶۴ش.
  • افرادی که به علم هیمیا واقف هستند با ترکیب عناصر و وسایلی میتوانند نیروهایی ماورایی را در انجام مقاصد خود در اختیار بگیرند.

در روایاتی نقل شده است که اگر فردی هر روز بعد از نماز صبح مبادرت به گفتن یاغنی به تعداد 94 مرتبه بکند میتواند به علم کیمیا و سیمیا آگاه شود. بنابراین، سنت علوم غریبهگری تقریباً منحصراً مجموعه‌ای از آموزه‌هایی است که «از دهان به گوش» منتقل می‌شود و تقریباً هرگز به صورت مکتوب نیست. این بدان معنی است که در طول قرن ها سنت شفاهی به طور اجتناب ناپذیری تا حد زیادی از بین رفته است، در حالی که در موارد دیگر ممکن است دستخوش تغییراتی شده باشد که گاهی ممکن است خود آموزه را تحریف یا بی اعتبار کرده باشد. و با این حال، به عنوان یک آموزه مبتنی بر غریزه، چیزی برای اهداف اعمال خود معنای مناسبی پیدا نمی کند. این آموزه ها مفاهیم آیین های علوم غریبهیی و طلسم ها را برای استفاده از کیمیا ادغام کردند. ایده سنگ فلسفی که در قرون بعدی به طور گسترده مورد استناد قرار گرفت، از این سنت ناشی می شود .

کتاب و کتابخوانی

و خود سازی به دست می آید و روح شما را تصفیه کرده و دنیا و آخرتتان را درخشان میکند و هر روشی جز این روش باعث افتادن شما در منجلاب شیطان خواهد شد بنابراین هرگز به فکر سایر روش ها نباشید. تهیه و یا نوشتن طلسمات از اعتقاد به تاثیر قوای فعاله آسمانی در قوای منفعله زمینی سرچشمه می‌گیرد. تصور قدما به این بوده که هرکس بتواند میان این دو قوه ارتباطی برقرار کند، از آثار مترتب بر آن بهره‌مند می‌شود. با توجه به مجهول بودن اصول و ریشه علم جفر بعضی آن را خرافه می‌دانند.

جادو و جادو شناسی

سحر و علوم غریبه یک دانش فنی تر است، یک انجام (در بسیاری از زبان ها اصطلاح علوم غریبه ریشه ای دارد که از “انجام دادن” گرفته شده است) و به همین دلیل برخی از علوم مدرن مانند داروسازی، پزشکی، متالورژی ریشه در اعمال علوم غریبهیی پیدا می کنند. بنابراین، در برخی موارد، علم مدرن نشان دهنده تکامل علوم غریبه است. در هر صورت، حتی اگر علوم غریبه در علم متمایل به تکامل باشد، باید توجه داشت که علوم غریبه، دین و علم سه پدیده هستند که عملاً در هر جامعه انسانی وجود دارد. سحر و علوم غریبه، که به درستی یا نادرست به جوامع بشری بی شماری نسبت داده می شود، به دسته های خاصی طبقه بندی شده است که در طول زمان کاملاً مشهور شده اند. ما از علوم غریبهی سفید صحبت می کنیم وقتی به تکنیک هایی اشاره می کنیم که هدف آنها به دست آوردن رویدادهای مطلوب و دفع بلایای طبیعی (طوفان، زلزله، خشکسالی) یا پدیده های مضر به طور کلی (بیماری، مرگ) است.

همه ی افراد میتوانند علوم غریبه را یاد بگیرند و بستگی به آن دارد که به چه روشی بخواهید وارد این عرصه شوید. در قرون وسطی هدف هنرهای علوم غریبهیی آزادی نیروهای غیبی و ارواح در اختیار نیروهای برتر (الوهیت ها یا حضورهای دیگر) بود. آنها همچنین بخشی جدایی ناپذیر از باورهای مذهبی مانند باورهای ژرمنی شدند که دارای الوهیت هایی بودند که از علوم غریبه مانند ثور و اودین استفاده گسترده ای می کردند.